Sitemiz ağırlıklı olarak demir, çelik, metal sektörüne hizmet vermekte olup demir, çelik, metal imalatı ve satışı olan diğer branşlarda da çeşitli firmalar barındırmaktadır. Sitemizde yapılacak olan işler yönetimimizin iznine tabi olup sitemizde kiralanan işyerleri, yapı yönetim planı kurallarına uymakla yükümlüdürler.

Yapılmaması gereken bazı iş türleri şu şekildedir;

  1. Nakliyat işleri,
  2. Otobüs, kamyon ve araç galeri alım satım işleri,
  3. Kimyevi madde içeren, koku, toz ve yanıcı madde riski bulundurulan işler,
  4. Otobüs kamyon ve tır çekicisi tamir işleri yapılamaz.

Not: Dükkanını kiraya verecek Sanayi Sitesi Ortakları yada yeni dükkan kiralayacak Firmalar kiralamadan önce mutlaka site yönetimine danışmalıdırlar. Demir, çelik ve metal sektörü dışında faaliyeti bulunup kiralama yapanlar İOSB tarafından alması gereken ruhsatı alamayacaklardır.

Taşınma ve  Aidat Kuralları

İşyerini farklı bir sanayi sitesine taşıyan yada firmasını kapatan firmalarımızın site yönetimimize ayrıldığına/ayrılacağına dair dilekçe vermesi gerekmektedir.

Dilekçesini vermeyen firmalara aidat faturaları kesilmeye devam edecektir. İşyerini boşaltacak firmaya aidat faturası kesilmemesi için dilekçeleri tarafımıza firma kaşeli ve imza yetkilisinin imzası ile iletmesi gerekmektedir.

Dilekçelerini veren firmaların o tarihe kadar olan borçlarını (borçları var ise) kapattıktan sonra firma kayıtları kooperatifimizden silinecektir.

Boş olan dükkanlarımızın aidatları ise sanayi site ortaklarımıza kesilmektedir. Kiraya verdiklerinde tarafımıza bildirerek ve bu firma kooperatifimize kaydını yaparak aidatlar yeni gelen firmaya kesilmeye başlanacaktır.