Asist Öğretim Kurumları A.Ş. ile 03 Aralık 2012 tarihinde yapılan sözleşme doğrultusunda 582 ada 7 parseldeki sosyal tesis alanı ile ilgili 26 Şubat 2013 tarihinde yapı ruhsatı alınıp yer teslimi yapılarak inşai faaliyetlere başlanılmış, 03 Eylül 2013 tarihinde yapı iskanı alınarak 6 ay gibi kısa bir sürede eğitim binamız bitirilmiştir.

Yeni çağın rekabetçi ortamında en doğru yatırımın insana yatırım olduğunu hepimiz biliyoruz. Doğa Koleji ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde sitemizde 16 Êylül 2013 tarihinden itibaren Doğa Koleji eğitimi ve öğretim faaliyetine başladı. Demirciler Sanayi Sitesi olarak bu konuda da öncülük yapıyoruz.

Doğa Koleji, Türkiye çapında 80’den fazla kampüsünde 52.000’e yakın öğrenciye hizmet veren Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından biri. Özellikle İstanbul’da çok aktif olan kolej, sitemizde açtığı okul için çok özel bir konsept tasarladı.

Bilim, Teknoloji ve İnnovasyon Konsepti ile kurulacak kampüs, yakın çevredeki Doğa Koleji kampüslerinin de özelliklerini kullanarak geleceğin girişimcilerini yetiştirecek. Bu konsept planlanırken ve uygulanırken YTÜ, İTÜ, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Turkcell ve Vestel gibi Türkiye’nin dev kurumlarıyla ortak çalışmalar yürütülecek. Kampüs sayesinde lise sanayi işbirliği kurulmuş olacak ve öğrenciler iş dünyasını daha da yakından tanıyacaklar. Biz de gelecekte daha kaliteli bir insan kaynağına sahip olacağız. Ayrıca Doğa Koleji burada okuyacak lise öğrencilerinin doğru temel alabilmeleri adına Bilim, Teknoloji ve İnnovasyon Konseptini kampüste kuracağı anaokulu, ilkokul ve ortaokulda da uygulayacak. Bu sayede öğrenciler çok daha sağlam temellerle yetişmiş olacaklar. Hem de bu sayede lise öğrencilerinin kardeşleri de kampüste okuyabilecek.

Peki Bilim, Teknoloji ve İnnovasyon Konsepti’nin ana başlıkları nedir ?

Bunları da kısaca DOĞA KOLEJİ ‘nden dinleyip ve tanıyalım ;

BİLİM – TEKNOLOJİ – INNOVASYON KONSEPTİ

Makina Laboratuvarı : Fen bölümünün yönetiminde kurulacak laboratuar da öğrenciler gerçek hayatta kullanılan temel makinaların çalışma prensipleri üzerine eğitim alacak proje yapacaklar. Özel eğitim setleriyle kendi makinalarını üretecek ve çalışmala prensiplerini deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Üretim ve Tasarım Laboratuvarı : Matematik ve fen bölümünün yönetimindeki laboratuvarda öğrenciler ileri teknoloji ürünü CNC tezgahların günümüzdeki noktaya nasıl geldiklerini ve günlük hayatta nasıl ve nerelerde kullanıldığını, metal ve saç işleme teknolojilerinin üretimindeki rolünü öğrenecekler.

Robot ve Mekatronik Laboratuvarı : Lego ile birlikte içeriğini oluşturacağımız laboratuvarda öğrenciler kendi robotlarını kendi üretecek ve kontrol edecekler. Çizgi izleyenrobotlar, guadrokopter’ler, bomba imha eden robotlar imal edecek olan öğrenciler mini kaynak robotları gibi nanoteknolojik projelerde de yer alacaklar.

Elektrik ve Elektronik Laboratuvarı : Yöneticiliğini fen vefizik bölümünün yapacağı laboratuvarlar da özel masalarda öğrenciler devre elemanlarını bu masalar üzeerineyerleştirerek elektrik ve elektronik kazanımları ile ilgili gözlem ve deney yapacaklar.

Mekanik Laboratuvarı : Yöneticiliğini IB okulumuzda bilim eğitimi veren öğretmen ve bölüm başkanının yapacağı laboratuvarda öğrenciler, yurtdışında bilim merkezlerinde ve üniversitelerde kullanılan bizim de IB laboratuvarlarında kullandığımız bilgisayar destekli deney kitlerini kullanacak mekanik ve dinamik bilimin temel kavramlarıyla ilgili deneyler yapacaklar.

Yazılım ve Bilgisayar Laboratuvarı : Teknoloji birimimizin yönetiminde ki laboratuvarda öğrencilerimiz bilgisayarlı çizim, temel Autocad ve Photoshop eğitimi alacaklar.

Telekomünikasyon Laboratuvarı : Yıldız Teknik Üniversitesi ve Turkcell ile işbirliği yaparak kuracağımız laboratuvarda öğrenciler iletişim teknolojileri ile ilgili eğitim alacaklar.

Medya Laboratuvarı : Vestel ile birlikte kuracağımız merkezde film çekiminden yayın masasına kadar tam teşekküllü bir medya donanımına sahip laboratuvarda öğrenciler kendi TV programlarını çekimdem yayına kadar hazırlama deneyimini yaşayacaklar.

3D Laboratuvarı : İçeriği tamamen 3D olan laboratuvarda öğrenciler, hücreden, atoma kadar çok geniş bir başlığı 3D olarak deneyimleme fırsatı yakalayacaklar.

Organik Kimya Laboratuvarı : 2008 ‘ den beri kimya alanında Gebze ileri teknoloji enstitüsü ile birlikte bilim projeleri yapan ve uluslar arası yarışmalarda dünya birincilikleri olan bir ekibimiz var. Bu ekibin yöneticiliğinde olacak merkez yurt dışı bilim olimpiyatları için gerekli altyapı deneylerinin yapılabildiği donanımda olacak.

Matematik Laboratuvarı : İstanbul, Marmara, İstanbul Teknik Üniversitelerinden profesörlerle birlikte öğretmenlerimiz ve bölüm başkanlarımızdan oluşan ve bu sene 12 adet bilimsel proje üreten öğrencileri matematik olimpiyatları alanında yetiştiren bir ekibimiz var. Bu ekibin yöneticiliğini yapacağı laboratuvarda öğrenciler matematiği soyut kavramlar üzerinden değil somut materyallerle deneyimleyerek öğrenecekler.

Girişimcilik Laboratuvarı : Özyeğin Üniversitesi ile birlikte kurgulayacağımız merkezde öğrenciler girişimcilik üzerine eğitim alacaklar ve ürettikleri iş projelerinin hayata geçmesi ve şirketleşmesi sürecinde yatırımcılarla birlikte çalışacaklar

1. Eğitim Faaliyetleri – Doğa Koleji

2. Eğitim Faaliyetleri – Doğa Koleji

3. Eğitim Faaliyetleri – Doğa Koleji

4. Eğitim Faaliyetleri – Doğa Koleji

5. Eğitim Faaliyetleri – Doğa Koleji

6. Eğitim Faaliyetleri – Doğa Koleji

7. Eğitim Faaliyetleri – Doğa Koleji

8. Eğitim Faaliyetleri – Doğa Koleji

9. Eğitim Faaliyetleri – Doğa Koleji

10. Eğitim Faaliyetleri – Doğa Koleji

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.