Demirciler Sanayi Sitemizde İçme Suyu Tesisatları yenilendi ve İSKİ’ye devredildi.

Sanayi sitemiz içerisindeki altyapı ve üstyapı çalışmalarına son derece önem veriyoruz. Sitemizde bulunan işyeri sahiplerinin ve çalışan personelin en kaliteli şekilde hizmet almasını sağlamayı kendimize hedef ediniyoruz. Bu bağlamda sitemizin içme suyu borularını ihtiyaç üzerine yeniledik.

Son yıllarda ihracat atağı içerisinde olan Türkiye’de sanayi ürünlerinin ihracattaki payı her geçen gün artıyor. Sanayinin temel direği olan yerlerin başında da organize sanayi bölgeleri ve sanayi siteleri geliyor. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB)’nde bulunan Demirciler Sanayi Sitesi (DEM-SİT) birbirinden önemli alt ve üstyapı çalışmalarına imza attık.

DEM-SİT’te bulunan dükkan sahiplerinin ve çalışanların daha kaliteli hizmet alması için Sitemizin içme suyu boruları günümüz şartlarına cevap vermediği için genel kuruldan alınan yetkiye istinaden 31 Aralık 2012’de içme suyu tesisatı ihalemizi gerçekleştirdik.
Ertürk Hafriyat ile 11 Ocak’ta sözleşme imzaladık. Toplam 970 bin liralık bir anlaşma gerçekleştirdik. 16 Şubat’ta içme suyunun imalat çalışmalarına başlandı. Ertürk Hafriyat’ın yurt dışından kiralayarak getirdiği özel kesme makinelerle taşları ve taşların altındaki betonu 40 cm kestirdik.

Tüm bu çalışmaların hepsini gece gerçekleştirdik, “Çünkü gündüz 550 dükkanda toplam 3 bin çalışanın bu durumdan rahatsız olma ihtimali vardı. Gündüz kimsenin işine ve aracına zarar vermemek için çalışmaları gece saatlerinde gerçekleştirdik. 15 Nisan itibarıyla 5 bin 300 metrekare düktil font boru döşeme işi çalışmasını tamamlamış olduk. İSKİ tarafından 30.06.2013 tarihinde kesin kabulü yapıldı. Kesin kabulü yapıldıktan sonra dükkan içi bağlantılarına geçilerek sitemizin içme suyu tesisatları yenilendi.

Tüm içme suyu tesisatları ve şube bağlantıları ile birlikte İSKİ Başakşehir şube müdürlüğüne devredildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.